Vyberte si z ponuky

Knihárske spracovanie

Laminovací stroj Omega od firmy Komfi nám umožňuje za tepla laminovať hárky papiera bežným polypropylénovým alebo polyesterovým filmom. Nakladač presne podáva papier s gramážou v rozmedzí od 115g do 350g s nastaviteľným presahom. Elektronické ovládanie dovoľuje plynule regulovať rýchlosť laminovania až do 50m/min., prítlak tlakového mechanizmu a teplotu laminovania.

Pri dokončovacom knihárskom spracovaní výrobkov nám slúži najnovšia rezacia linka od firmy Polar. Rezací stroj papiera Polar 115 XT je programovateľná vysokorýchlostná rezačka pre precízne rezanie papierov, kartónov a plastických fólií. Je to vysokorýchlostný rezací stroj s maximálnou dĺžkou rezu 115 cm. Výťah s plošinou zabezpečuje ergonomickú prácu automatickým zdvíhaním a spúšťaním paliet rezaného materiálu na pracovnú výšku. Striasací automat vytláča vzduch z rezaného materiálu.

Na spracovanie dosák používame moderný doskovací automat DA 270 od nemeckého výrobcu Kolbus. Na stroji vieme spracovávať rôzne druhy poťahových materiálov. Maximálny výkon je až 65 taktov za minútu. Vieme vyrobiť dosky, ktoré sú formátovo prepojené so zavešovačkou pre bloky min. 75x100 a max 305x307 mm.

V prípade mäkkej väzby na výrobu obálok so záložkami, prípadne flexo väzbu máme stroj Cordo Garda od talianskeho výrobcu Fidia, ktorý dokáže spracovať výrobky pri rýchlosti až 300 m/min.
Najnovší kombinovaný skladací stroj Heidelberg Finishing KH 78/6 KTL má modulárny riadiaci systém MCT, čo umožňuje možnosť samonastavenia. Tento systém je založený na centrálnom ovládaní v nakladači a následných, nezávisle pracujúcich digitálnych ovládačoch v skladacích staniciach a vykladači. Okrem toho máme ďalšie dva skladacie stroje Heidelberg.

Hlavným článkom v našom knihárskom spracovaní je najmodernejšia linka od výrobcu Kolbus. Dokončovacie spracovanie našich tvrdých väzieb je realizované na ucelenej linke, ktorá pozostáva z jednotlivých strojov zosynchronizovaných tak, aby tvorili jeden výrobný celok s max. výkonom 70 taktov za minútu.

Na začiatku linky sa spracovávajú knižné bloky v lepiacej linke Sigloch SB7020 a následne sú orezané v trojreze HD143.P. Orezané bloky sú zavesené do knižných dosiek v zavešovačke Kolbus BF530.

Tento moderný stroj vie spracovať knihy s minimálnym formátom 80x105 mm s hrúbkou 7 mm a maximálnym formátom knihy 285x 385 mm s hrúbkou 90 mm. Jednou z dôležitých častí linky je aj automatická prebaľovačka Kolbus SU651 a na konci linky je umiestnená balička Hugo Beck. Na tejto knihárskej linke vieme zavesiť knižné bloky do pevných, flexibilných alebo umelohmotných dosiek.

Na výrobu mäkkej väzby nám slúži linka od nemeckého výrobcu Kolbus. Na začiatku linky je umiestnený znášací stroj ZU804 s 20 stanicami, ktorý je vybavený automatickou optickou kontrolou zložiek, ktorá umožňuje bezchybné znášanie. Tento znášací stroj môže pracovať samostatne alebo ako súčasť linky v prípade, že ide o lepenú mäkkú väzbu.

Lepiaca časť linky KM470 má možnosť využiť rôzne druhy lepidla ako napr. PUR lepidlo alebo Hotmelt (tavné lepidlo.) Trojrez HD 150 je posledným článkom linky, a orezáva produkty z troch strán na konečný formát s min. rozmermi 95x120 mm a max. rozmermi 300x388 mm. Celá linka je zosynchronizovaná na max. výkon spracovania 5000 taktov za hodinu.

Zdieľajte nás cez

POLYGRAF PRINT spol. s r.o. | Zdieľajte nás cez Facebook
POLYGRAF PRINT spol. s r.o. | Zdieľajte nás cez Twitter
POLYGRAF PRINT spol. s r.o. | Zdieľajte nás cez Mail
🍪